Można powiedzieć, że kurtki pikowane są rodzajem odzieży, który świetnie okrywa górną część ciała jej właściciela. Zazwyczaj większość kurteczek sięga użytkownikom do pasa. Dlatego też jej geneza wywodzi się od słowa z języka łacińskiego, które oznacza dosłownie „krótki”.

Ten wpis chciałabym zadedykować kurtkom pikowanym. Może wiele z was nie wie, bądź nie zdaje sobie sprawy, że wszelkie kurtki pikowane są dziś jednym z najmodniejszych kurtek jesiennych.  Pikowany model powstał dzięki Stephenowi Guylasowi – amerykańskiemu pułkownikowi, który po przejściu na swoją emeryturę zadomowił się na angielskiej wioseczce.

Postanowił on, że stworzy model idealnie nadający się na polowanie czy jazdę konną. Miał on również być wygodny oraz przede wszystkim ciepły. Na początku kurtki te nazywano „kufajkami” jednak tak naprawdę ich prawdziwa nazwa to „Husky”. Tak nie przewidziało Ci się, identycznie jak rasa psa.

Jaki jest najczęściej występujący wzór? – kurtki pikowane

Przeważnie kurtki pikowane mają najczęściej wzory w skośne kwadraty, romby. Można więc powiedzieć, że kurtki te stały się bardzo popularnym w ostatnim czasie modelem. Kurtki te w wielu wzorach występowały przeważnie w dwóch kolorach: czerni i granacie. Aktualnie paleta bardzo się rozszerzyła i kurtki pikowane oferowane są w wielu kolorach takich jak: bordo, „ziemiasty”, pomarańczowy czy złoty.

Gdzie kupić kurtki pikowane?

Obecnie kurtki pikowane  utożsamiane są z firmami premium do których możemy zaliczyć np. Tommy Hilfiger, Vistula i reszta. Dodatkowo kurtki te możemy zakupić również w sklepach sieciowych, a teraz od niedawna również w delikatesach.